JAMAIR - IRENA@Agentura

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Agentura
JAMAIR
Tři výrazní interpreti, kteří jsou ovlivněni různými hudebními žánry a kulturami znásobují své energie v jejich vzájemném prolínání.
Představují tak svůj pohled na world music: romské, španělské, sefardské písně, spirituály a další.
Vzniká hudba plná nejen virtuosní interpretace, ale především hudba naplněná emocemi, opravdovostí a nenapodobitelnou atmosférou.
 
JAkub Racek, elektrická kytara, zpěv
 
MArio Biháry, akordeon, piano, klávesy, zpěv
 
IRena Budweiserová, perkuse, zpěv
 
Jakub
kytarista a zpěvák, který prošel skupinami mnoha žánrů. Bluegrassovou asociací ČR byl několikrát oceněn kytaristou roku.
Podobného uznání se mu dostalo i v zahraničí. V roce 1998 získal na mezinárodní soutěži bluegrassových skupin ve Vídni pořádané americkou asociací SPBGMA ocenění „Best guitar player“. Byl dlouholetým členem pražského Monogramu a rakouského Nuggetu. S oběma skupinami vícekrát koncertoval v USA. Spolupracoval s Radimem Zenklem, Pavlem Bobkem, Pavlínou Jíšovou, Plavci, Ramblinem Rexem, Jimmy Bozemanem.
Mário
je výjimečný romský umělec. Od osmi let je nevidomý. Mário Bihári ztělesňuje spojení romského hudebního cítění s klasickou, folkovou i moderní elektronickou hudbou, popem a jazzem. Zcela ojedinělým zážitkem je jeho sólové vystoupení. Pokaždé trochu jiné, vždy však strhující. Virtuozní skladby střídají, variace na romská témata i klidnější polohy autorské tvorby. Hudební projev Mária Biháriho je nezaměnitelný, originální a zasahuje široké spektrum posluchačů... Jako fenomenálního akordeonisty a pianisty si ho jako první všimla Zuzana Navarová a objevila v něm také výjimečný skladatelský talent. Na nejslavnějších deskách kapely KOA zabírají Máriovy skladby zhruba třetinu rozsahu. Po smrti Zuzany se začal věnovat sólové dráze a založil romskou kapelu Bachtale Apsa
Irena
téměř třicet let byla oporou Spirituál kvintetu, „vlastnila“ jazzovou formaci Fade In, posléze Blue Soul, spolupracovala s řadou vynikajících muzikantů, např. Luděk Švábenský, Pavel Husička, Jan Spálený, klasický kytarista Jan Žáček, účinkovala v řadě muzikálů v produkci Moša a Merta / Sny nocí Svatojánských, Bastard, Babylon, Svět plný andělů, v muzikálu na ledě - Romeo a Julie autorů Boris Urbánek a Jarek Nohavica. Získala řadu ocenění a nominací v oblasti populární hudby, jazzu i muzikálu, moderovala své pořady v radiu Golem a ČR Praha. Natočila zatím 9 solových CD a na  téměř  čtyřiceti hostovala.  V poslední době spolupracovala s Janem Vančurou a jeho Plavci, s Jakubem Rackem či Vladímírem Bláhou / klasická kytara /
<--- Kontakt
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky