Vladislav Bláha - Irena Budweiserová&Agentura

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Další umělci
Vladislav  Bláha je zatím jediným českým kytaristou, jenž se svým recitálem vystoupil v Carnegie Hall v New Yorku (17. 11. 2014). Prestižním anglickým časopisem Music Opinion byl po svém koncertě v Londýně označen za jednoho z nejlepších českých kytaristů, německý tisk jej po recitálu na festivalu v Iserlohn (2010) nazval „vůdčím českým kytaristou.
Je vítězem 4 soutěží:Markneukirchen, Německo, Esztergom, Maďarsko, Volos, Řecko a Kutná Hora. Obdržel bronzovou medaili ve finále soutěže Radio France v Paříži.
Jeho nahrávky zahrnují 7 samostatných CD, dalších 6 CD v duu a ve spolupráci s dalšími umělci, dále pro TV a rozhlas zemí Evropy, USA, Kuby, Mexika, Peru, Vietnamu, Venezuely, Indonézie, Argentiny ad.
Spolupracuje s řadou osobností z různých hudebních žánrů / Jiří Šporcl, Jaroslav Svěceny, Zuzana Lapčíková, Irena Budweiserová, Tatiana Drobysh - domra, Viera Gulázsi-Maňásková - soprán
Duo Vladislav Bláha, kytara  &  Zuzana Lapčíková, cimbá / foto 1 /l se svojí originalitou zvukově i repertoárově vymyká tradičním nástrojovým seskupením. Během krátké doby duo získalo pozornost publika i předních českých skladatelů jako jsou například Miloš Štědroň, Antonín Tučapský, Milan Tesař a Jan Meisl, kteří pro duo napsali své skladby, někteří další, své skladby pro duo v současnosti tvoří. Je to zejména atraktivní a dramatický způsob hudební komunikace s publikem v žánrově pestrých a zajímavých skladbách, co duu napomáhá vytvořit vřelé přijímání hudby publikem všech generací.
Duo Vl. Bláha a Tatiana Drobysch je dalším zajímavým projektem, který vám můžeme nabídnout, jedná se o propojení Bláhovi virtuosní kytary a velmi osobité hry na lidový nástroj domra / někdy i klasické kytary / běloruské umělkyně Tatiany Drobysh, doplněný jejím neotřelým zpěvem běloruských lidových písní.
Toto seskupení může také doplnit skvělá sopranistka Viera Gulázsi-Maňásková / foto 3 /
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky