Jiří Stivín - Irena Budweiserová&Agentura

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Další umělci
VÁŽNÁ HUDBA

I. " Barokní hudba jako inspirace"

Jiří Stivín
jako sólista na zobcovou i příčnou flétnu hraje koncerty a dvojkoncerty A.Vivaldi, J.S.Bach, G.Ph.Teleman...) s vybraným komorním orchestrem. Další možností je sólový koncert Jiřího Stivína z děl barokních mistrů doplněný improvizacemi za doprovodu předem připravených základů
II. "Odrazy a doteky"
sólový narozeninový recitál Jiřího Stivína
kde seznámí posluchače s hudbou, která ho oslovila a ovlivnila během jeho koncertní činnosti. Letos oslaví 75. narozeniny a současně 50 let na hudební scéně. V programu zazní ukázky skladeb hvězdné trojice Bach, Telemann, Vivaldi i skladby 20. století - Petr Eben Sonatina Semplice, E.F.Burian Ztracené serenády, J.Allain Tři kusy, Ch.Corea Dětské písně a další.
III. "Jiří Stivín a Collegium Quodlibet"
koncert volného sdružení
se základním obsazením - flétny, violoncello, cembalo a zpět. Repertoár je zaměřen převážně na interpretaci staré hudby - od sonát J.S. Bacha až po dlétnové koncerty A.Vivaldiho. Každoročně koncem listopadu již od roku 1992 pořádá Collegium Quodlibet ve Dvořákově síni pražského Rudolfina koncert k poctě sv. Cecílie, patronky hudebníků.
JAZZ

I. "Sám se svým stínem"

Sólové vystoupení Jiřího Stivína
zaměřené na interpretaci jazzové huby, lidových písní, vlastních skladeb a improvizací za doprovodu předem připravených základů. Jeho tvůrčí přístup k hudebnímu materiálu v nejedném ohledu překračuje obecně vžité představy o jazzu a zároveň bourá hranice mezi jednotlivými hudebními žánry.
II. "DUO, ev. Trio"
Společné vystoupení Jiřího Stivína
hrajícího na flétny, saxofony a klarinety s dalšími osobnostmi z oblasti improvizované hudby a jazzu (kytara, klavír, violoncello, kontrabas či bicí nástroje).
III. "Jiří Stivína + Co Jazz Quartet"
Koncert jazzové hudební formace
(flétny, saxofony, kytara, byskytara, bicí) s repertoárem sestaveným převážně ze skladeb Jiřího Stivína, z jazzových úprav lidových písní, jazzových standardů, free jazzu a z dalších neočekávaných kombinací.
DIVIDLO JIŘÍHO STIVÍNA
hudebník, fotograf a filmař Jiří Stivín uvádí svůj nový projekt "DIVIDLO 2017", kde hraje na flétny, saxy a uvádí populární i vlastní skladby a improvizace, doplněné o videoprojekci. Zazní barokní hudba, improvizace, jazz, šanson i mluvené slovo.
.

Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky