Budweiserová, Racek & Mikawa - Irena Budweiserová&Agentura

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Spirituál Jericho
Life is made of Love
Send me an Angel
Spirituál Weary Traveler
Zapomeneš
Spirituál Jericho
life is made of love
send me an angel
weary traveler
zapomeneš
Irena nejčastěji vystupuje v duu s vynikajícím kytaristou a zpěvákem Jakubem Rackem. Před časem ale potkali skvělého mladého japonského violoncellistu Keishiro Mikawu, se kterým se domluvili na občasném společném vystupování. Vznikl program, ve kterém tři sólisté s různými hudebními kořeny dali vzniknout zajímavému pohledu na gospel, blues, folkové balady i autorskou hudbu.
Program: spirituály, gospely, blues, folkové balady, vlastní tvorba
Irena Budweiserová - zpěv
Irena Budweiserová byla 30 let členkou skupiny Spirituál Kvintet. Účinkovala v muzikálech (Babylon, Sny svatojánských nocí, Svět plný andělů a Romeo a Julie). V Národním divadle zpívala v Oratoriu Bastard. Podílela se na celé řadě nahrávek se souborem Spirituál kvintet, Janem Spáleným, Rangers nebo s Big bandem Josefa Vejvody, Vydala zatím 10 sólových CD, některé z nich byly nominovány na ceny Jazzový Kája a Anděl.
Jakub Racek – elektrická kytara
Prošel skupinami mnoha žánrů, jazz, bluegrass, rockabilly atd. Bluegrassová asociace ČR ho 5x vyhlásila kytaristou roku. V roce 1998 získal na mezinárodní soutěži bluegrassových skupin ve Vídni pořádané americkou SPBGMA ocenění „Best guitar player“. Byl členem pražského Monogramu a rakouského Nuggetu. S I. Budweiserovou hraje na elektrickou kytaru, s použitím zajímavých efektů dokáže vyplnit prostor tak, že písně působí plně a evokují celou kapelu.
Keishiro Mikawa  - violoncello
Narodil se ve městě Fukuoka. Hře na klavír se věnuje od 5 let a na violoncello od 10 let. V roce 2011 zahájil svá studia na střední metropolitní umělecké škole v Tokiu, obor klavír. Po roce změnil obor na violoncello. V roce 2014 začal studium na hudební fakultě Tokijské univerzity, kde absolvoval v roce 2018. V roce 2017 získal 2. cenu (Golden Egg) na "Hama no JACK" – Yokohama. V roce 2018 získal 3. cenu v mezinárodní soutěži Petrof International Summer Festival.
Absolvoval mistrovské kurzy u profesora Michala Kaňky, nyní studuje u profesora Tomáše Jamníka.
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky